Cennik Citroen

Samochody marki Citroen, podobnie jak Peugeot, posiadają zawieszenie w postaci specyficznej tylnej belki, która w prawidłowej eksploatacji niestety dość szybko ulega zużyciu, a w przypadku jazdy po nierównościach polskich dróg proces ten jest nie tylko przyspieszony, ale może też skończyć się uszkodzeniem. Przychodzi więc czas na odpowiednią naprawę. Zgodnie ze standardami panującymi w naszej firmie, do regeneracji tylnych belek samochodów Citroen używamy części i materiałów tylko najwyższej jakości. Przed procesem technologicznym każda belka badana jest pod kątem dalszej przydatności. W skrajnych przypadkach ten element zawieszenia jest eliminowany, natomiast belki nadające się do regeneracji poddane są oczyszczaniu z zabrudzeń i piaskowaniu. Wszystkie wrażliwe części istotne dla bezpiecznej i komfortowej jazdy oraz długoterminowej eksploatacji wymieniane są na nowe poprzez wprasowywanie urządzeniami hydraulicznymi. Oczywiście wcześniej odbywa się regeneracja gniazd i otworów montażowych. Po zakończeniu regeneracji tylna belka zostaje złożona w całość i, w zależności od modelu Citroena, regulowana jest jej wysokość. Tak przygotowane zawieszenie jest w pełni gotowe do użytku. Każdy użytkownik samochodów marki Citroen, zamawiając ją u nas, może liczyć na szybką dostawę.

Citroen Saxo

Samochód osobowy produkowany głównie we Francji przez koncern PSA w latach 1996 – 2003. Citroen Saxo zastąpił model AX. Auto nie doczekało się kolejnych generacji a jedynie faceliftingu. Samochód dostępny był tylko jako hatchback trzy lub pięciodrzwiowy. W tylnym zawieszeniu zastosowano łożyska igiełkowe, które często ulegały uszkodzeniu na polskich drogach. Tylna belka w tym modelu mimo, iż należała do zalet jeśli chodzi o komfort podróżowania to jednak wymagała ona regeneracji co kilkadziesiąt kilometrów. Citroën Saxo nie ma bezpośredniego następcy – oficjalnie zastąpił go C2, ale z uwagi na fakt, iż C2 jest dostępne wyłącznie jako 3-drzwiowy hatchback, zaś Saxo występowało również jako 5-drzwiowe, można uznać że zastąpiły go dwa modele – 3-drzwiowy C2 i 5-drzwiowy C3.

650 zł

Citroen Xsara

Samochód ten produkowany w dwóch rodzajach nadwozia (hatchback jak i kombi). Koncern PSA wypuszczał na rynek te modele w latach 1997 – 2004. Xsara zastąpiła model Citroena ZX i przejął po nim część rozwiązań technicznych m.in. tylną belkę skrętną. Model ten już coraz rzadziej jest spotykany na polskich drogach. Pamiętajmy, iż tylna belka w tym modelu było bardzo komfortowe lecz należało również o nie mocno dbać. Przyjęło się, że tylna belka w Citroen Xsara powinna być serwisowana przynajmniej raz na 50tys. kilometrów. W 2004 roku Xsarę zastąpiono modelem Citroena C4.

750 zł

Citroen Xsara Picasso

Auto osobowe produkowane przez koncern PSA (Peugeot Citroen) w latach 1999 – 2008. Samochód został zbudowany na zmodyfikowanym podwoziu Citroena Xsary. Pierwszy facelifting pojazd przeszedł w 2000 roku. W 2004 roku Xsara Picasso przeszła kolejne modyfikacje. Zmieniono zderzaki, atrapę chłodnicy oraz materiały wnętrza. Ze względu, iż było to auto przestronne służyło jako rodzinny minivan. Co za tym idzie tylna belka w tym modelu była poddana większym obciążeniom. Zawieszenie zużywało się szybciej, a tylna belka wg. Naszych danych podlegała regeneracji co 3-4 lata choć oczywiście nie jest to regułą.

650 zł

Citroen C5

Samochód klasy średniej lecz na lata początkowej produkcji przez wielu użytkowników uważany za klasę wyższą. Produkowany przez firmę Citroen od roku 2001. Model C5 zastąpił wysłużonego Citroena Xantie. Tylna belka skrętna, która podlegała regeneracji montowana była tylko w pierwszej generacji tego modelu. Auto może pochwalić się w niektórych modelach zawieszeniem hydropneumatycznym. To pierwszy model Citroena z takim układem. C5 można było znaleźć naprawdę z bardzo bogatym wyposażeniem. Dzisiaj mamy już trzecią generację tego modelu a to na pewno jeszcze nie koniec. Każdy następny model jest lepszy od poprzedniego lecz nie pozbawiony wad.

700 zł

Citroen Berlingo

Samochód produkowany jako osobowy lub dostawczy. Produkowany od 1996 roku we współpracy z Peugeotem. Tym samym auto bardzo zbliżone do Peugeota Partnera oraz swojej konkurencji czyli Renault Kangoo. Kiedy wchodził na rynek w latach dziewięć dziesiątych był zupełną nowością i stworzył nowy segment aut uniwersalnych. Można w nim spotkać części mechaniczne i elementy wnętrza wspólne z innymi modelami koncernu PSA (np. zawieszenie przednie typu McPherson pochodzi z modelu ZX, a tylne drążki skrętne zostały zaadaptowane z Xantii Break). Berlingo wykorzystywany do dzisiaj głównie przez firmy do lekkiego transportu. Ze względu na swoją przestronność model osobowy zapewnia wygodną podróż pięciu pasażerom. Auto w 2002 roku przeszło facelifting. Zmieniono reflektory, zderzaki, oraz deskę rozdzielczą. Od 2008 roku auto produkowane w drugiej generacji. I do niej w naszych magazynach znajdzie się tylna belka po regeneracji.

650 zł

Citroen AX

Najmniejszy samochód osobowy z segmentu B produkowany w latach 1986 – 1998. Auto przeszło facelifting w 1991 roku. AX występował w nadwoziu 3 lub 5 drzwiowym. Tylne zawieszenie oparte jest na belce i drążkach skrętnych. Citroen Saxo zastąpił model AX. Samochód może nie jest już spotykany na polskich drogach ale nasze magazyny posiadają praktycznie każdą belkę do aut francuskich. AX-y występowały w nadwoziu 3 lub 5 drzwiowym. Samochód był bardzo lekki, ze względu, iż wiele elementów karoserii było z tworzyw sztucznych. Tylna belka w tym modelu regenerowane są tylko na zamówienie. Jeśli więc masz takie zapotrzebowanie – czekamy na twoje zlecenie. Tylną belkę do tego typu Citroena ściągamy najszybciej jak się da.

650 zł

Citroen ZX

Kompaktowy samochód osobowy z segmentu C. Jego lata produkcji przypadły na 1991 – 1998. Auto produkowane w wersji trzy, pięcio drzwiowej oraz jako kombi. Przednie zawieszenie to klasyczna kolumna MacPhersona. Natomiast z tyłu zastosowana została samoskrętna oś, dzięki której podczas pokonywania zakrętu z większą prędkością, tylne koła skręcają się minimalnie w tę samoą stronę co koła przednie. Popularnego ZX-a zastąpił model Citroen Xsara. Samonośne nadwozie typu hatchback, trzy i pięciodrzwiowe, oraz pięciodrzwiowe kombi nazwane Break. W 1990 roku Citroën wprowadził swój model do klasy kompakt, zdominowanej już przez Volkswagena Golfa. Tylna belka Citroen ZX regenerowana jest wyłącznie na zamówienie.

750 zł