Regeneracja / naprawa tylnej belki Citroen Saxo

Samochód osobowy Citroen Saxo produkowany był głównie we Francji przez koncern PSA w latach 1996 – 2003. Co prawda najstarsze egzemplarze nie są zbyt popularne, ale swego czasu, gdy debiutował, wzbudził na tyle zainteresowanie, że – znany kierowcom jako „cytrynka” – był dość częstym widokiem polskich dróg. W małym francuzie pojawiły się między innymi kontrolowane strefy zgniotu, pirotechniczne napinacze pasów i airbag kierowcy, a więc nie było już tak źle, jak u poprzednika Citroena Saxo. Pomijając inne zalety i wady, należy zwrócić uwagę na tylne zawieszenie samochodu, które pozwala na wysoki komfort podróżowania, ale z uwagi na uszkodzenia łożyska igiełkowego wymaga regeneracji co kilkadziesiąt tysięcy kilometrów.

Przez wiele lat działalności w branży motoryzacyjnej, a dokładniej w regeneracji tylnych belek do samochodów francuskich, zdobywaliśmy doświadczenie, które pozwala nam oferować ich użytkownikom najwyższej jakości produkty.

Objawy kwalifikujące tylną belkę Citroen Saxo do regeneracji

Najbardziej typowym i wczesnym objawem zużywającej się tylnej belki Citroena Saxo jest piszczenie, skrzypienie wynikające z zacierania się łożysk igiełkowych na objętym korozją czopie. Niestety wymaga to już określonej regeneracji. Ponadto należy zwrócić uwagę na inne symptomy, które definitywnie kwalifikują tylną belkę Citroena Saxo do naprawy lub wymiany na nową regenerowaną:

 • stuki w tylnym zawieszeniu podczas jazdy po wybojach na drodze,
 • „strzelanie” w trakcie pokonywania zakrętów,
 • wyraźne pochylenie kół górną częścią do wewnątrz (zwłaszcza bardzo widoczne pochylenie prawego koła), co świadczy o luzie na wahaczu i skutkuje nieprawidłowym prowadzeniem samochodu Citroen Saxo i nadmiernym zużyciem bieżnika opon po stronie wewnętrznej,
 • ocieranie kół o nadkola podczas jazdy – wada, która może doprowadzić nawet do wypadku, jest spowodowana całkowitym „zmęczeniem” drążków skrętnych i zatarcia łożyskowania wahaczy,
 • efekt „twardego samochodu” – uszkodzenie łożysk igiełkowych i głęboka korozja czopów.

Na czym polega regeneracja tylnej belki Citroen Saxo?

W szerokiej ofercie każdy użytkownik Citroena Saxo z naszą pomocą znajdzie do swojego auta odpowiednią tylną belkę po regeneracji, która polega na:

 • ściągnięciu wahaczy,
 • hydraulicznym wyprasowaniu czopów,
 • oczyszczeniu tylnej belki,
 • regeneracji wahaczy,
 • lakierowaniu podstawy belki i wahaczy,
 • montażu łożysk igiełkowych adekwatnych do modelu,
 • złożeniu podstawy tylnej belki,
 • kontroli osiowości pod kątem geometrii podstawy belki,
 • zamontowaniu drążków.

Nowocześnie i profesjonalnie zregenerowana tylna belka po zamontowaniu w samochodzie Citroen Saxo z powodzeniem będzie służyć przez wiele tysięcy kilometrów.

Zapewnienie bezpieczeństwa na drodze jest naszym priorytetem, dlatego każda regenerowana tylna belka do samochodu Citroen Saxo jest kompleksowo sprawdzana, by dać pewność najwyższej jakości. Nasze produkty mają trzyletnią gwarancję bez limitu kilometrów i atrakcyjne ceny.

Cena

600zł – zadzwoń a my pomożemy ci w podjęciu decyzji. Produkt objęty 3 letnią gwarancją. O tylnych belkach wiemy wszystko!

Citroen Saxo (1996 – 2003)

RODZAJ Bębny Tarcze ABS bez ABS STABILIZATOR bez STABILIZATORA GWARANCJA ILOŚĆ ŚRUB KOŁA CENA
(ze zwrotem starej belki)
CENA
(bez zwrotu starej belki)
KOSZT WYSYŁKI
1 3 lata 4 600,- 800,- 150,-
2   ✓   ✓ 3 lata 3 600,- 800,- 150,-
3   ✓   ✓ 3 lata 4 600,- 800,- 150,-
4   ✓ 3 lata 3 600,- 800,- 150,-
5   ✓ 3 lata 4 600,- 800,- 150,-
6   ✓  ✓ 3 lata VTS, GTI 600,- 800,- 150,-
7  ✓   ✓   ✓ 3 lata VTS, GTI 600,- 800,- 150,-

WYMIENIANE / REGENEROWANE ELEMENTY BELKI

LP. CZĘŚCI WYMIENIONE
1 CZOPY BELKI
2 ŁOŻYSKA BELKI
3 USZCZELNIACZE
4 PODUSZKI
5 WAHACZE

Zdjęcia

tylne belki na stojakuIMG_9783

Schemat

schemat tylnej belki citroen saxo

Citroen Saxo
4.9 (97.5%) 8 głosów