Regeneracja / naprawa tylnej belki Citroen Xsara Picasso

Prawie równocześnie z Renault koncern PSA zaprojektował w końcówce dwudziestego wieku kompaktowy minivan Citroen Xsara Picasso. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, ale samochód zbudowany na zmodyfikowanej płycie podłogowej Xsary zaskoczył niebanalną stylizacją. Budząca kontrowersje estetyka schodzi jednak na dalszy plan, kiedy rozpoczyna się jazdę. Przestronne, wygodne, równie niepowtarzalne wnętrze oraz świetne prowadzenie i doskonały komfort jazdy to najważniejsze zalety Xsary Picasso. Niestety ma też swoje wady. Ze względu na wykorzystanie jako rodzinnego samochodu zawieszenie tylne zużywało się zdecydowanie szybciej, niż zakładał producent. Według naszych danych tylna belka podlegała regeneracji średnio co 3-4 lata.

Objawy kwalifikujące tylną belkę Citroena Xsary Picasso do regeneracji

Typowe dla aut francuskich starszej generacji zawieszenie w postaci tylnej belki to jednocześnie znakomity komfort jazdy i dość awaryjne rozwiązanie. Brak określonej reakcji w odpowiednim czasie skutkuje poważniejszymi konsekwencjami: regeneracją lub nawet jej wymianą. Pierwszym alarmującym sygnałem dla nas powinny być już słyszalne z tyłu Citroena Xsary Picasso odgłosy piszczenia. To moment, w którym możemy zapobiec poważniejszym kosztom. Jakie one będą, decydują objawy, takie jak:

 • stuki i luzy powstałe z wytarcia elementów tylnej belki – utrata geometrii (pochylenie kół w górnej części do wewnątrz),
 • utrata amortyzacji na skutek owalizacji otworów osadzenia łożysk igiełkowych w wahaczu lub w belce,
 • przekroczenie parametrów zbieżności lub rozbieżności kół tylnych,
 • zużywanie się bieżnika opon poi wewnętrznej stronie,
 • brak dobrego prowadzenia samochodu Citroen Xsara Picasso podczas jazdy po nierównej drodze.

Ponadto uszkodzenia drążków skrętnych i stabilizujących oraz uszkodzenia elementów metalowo-gumowych mocujących tylną belkę do nadwozia, które wynikają najczęściej z kolizji drogowej. Oferta regeneracji tylnej belki samochodu Citroen Xsara Picasso

Samochód Citroen Xsara Picasso nadal cieszy się popularnością wśród polskich kierowców – pomimo niewątpliwego błędu producentów w pozostawieniu niedostosowanej do przeznaczenia belki tylnej. Właśnie dla użytkowników tego auta mamy przygotowaną ofertę doskonałej jakości tylnego zawieszenia. Ze względu na to, że tylna belka w Citroenie Xsara Picasso jest jedną z najważniejszych części odpowiadających za komfort jazdy i bezpieczeństwo na drodze, dokonywana przez nas regeneracja odbywa się z wykorzystaniem odpowiedniego procesu technologicznego o najwyższych standardach, części i materiałów uznanych w branży firm oraz nowoczesnych urządzeń. Zapewniamy pomoc w wyborze odpowiedniej do modelu belki oraz co ważne szybką jej wysyłkę.

Na czym polega regeneracja tylnej belki samochodu Citroen Xsara Picasso?

Regeneracja tylnej belki samochodu Citroen Xsara Picasso polega na:

 • demontażu wahaczy, ich regeneracji i lakierowaniu,
 • hydraulicznym wyprasowaniu czopów,
 • dokładnym oczyszczeniu tylnej belki,
 • odpowiednim zabezpieczeniu podstawy belki,
 • montażu łożysk igiełkowych,
 • montażu podstawy tylnej belki,
 • sprawdzeniu osiowości pod kątem geometrii podstawy belki,
 • montażu drążków.

Zapewnienie bezpieczeństwa na drodze jest naszym priorytetem. Dlatego każda regenerowana tylna belka do samochodu Citroen Xsara Picasso jest przez nas sprawdzana kompleksowo. Nasze produkty mają trzyletnią gwarancję bez limitu kilometrów i atrakcyjne ceny.

Cena

650zł – zadzwoń a my pomożemy ci w podjęciu decyzji. Produkt objęty 3 letnią gwarancją. O tylnych belkach wiemy wszystko!

Citroen Xsara Picasso (1999-2010)

RODZAJ GWARANCJA CENA
(ze zwrotem starej belki)
CENA
(bez zwrotu starej belki)
KOSZT WYSYŁKI
Wszystkie typy 3 lata 650,- 850,- 150,-

WYMIENIANE / REGENEROWANE ELEMENTY BELKI

LP. CZĘŚCI WYMIENIONE
1 CZOPY BELKI
2 ŁOŻYSKA BELKI
3 USZCZELNIACZE
4 PODUSZKI
5 WAHACZE

Zdjęcia

Tylna belka Citroen Xsara PicassoSilentblock tylnej belki Citroen Xsara PicassoŁożyska tylnej belki Citroen Xsara Picasso

Schemat

citroen xara picasso schemat belki

Citroen Xsara Picasso
4.3 (85.71%) 14 głosów