Regeneracja / naprawa tylnej belki Peugeot Partner

Samochód Peugeot Partner produkowany od roku 1996 wspólnie z firmą Citroen w wersji osobowo-dostawczej typu kombivan do roku 2006 doczekał się dwóch generacji. Można śmiało stwierdzić, że od chwili wejścia na rynek stanowi nowy segment samochodów uniwersalnych. Peugeot Partner został zaprojektowany jako całkowicie nowa konstrukcja, ale w jego budowie wykorzystano elementy pochodzące z innych aut koncernu PSA (np. zawieszenie przednie typu McPherson pochodzi z modelu 306, a tylne drążki skrętne zostały zaadaptowane z 405 kombi).

Auto do dzisiaj wykorzystywane głównie przez firmy służy jako samochód dostawczy. Peugeot Partner drugiej generacji jest całkowicie nową konstrukcją, a charakterystyczne różnice możemy znaleźć między innymi w tylnym zawieszeniu. Belka tylna samochodu składa się przede wszystkim z poprzecznicy (rury nośnej) umocowanej do podwozia tzw. trawersami z poduszkami mocującymi. Na końcach poprzecznicy usytuowane są czopy z ułożyskowanymi podłużnymi wahaczami. Natomiast poprzeczne drążki skrętne to nic innego jak element sprężysty, którego funkcje w typowym zawieszeniu spełniają sprężyny. Nie wdając się w dalsze szczegóły, można stwierdzić, że tak zaprojektowana tylna belka Peugeot Partner pozwala na efektywną przestrzeń bagażową oraz – w zależności od typu – określoną ładowność.

Objawy kwalifikujące tylną belkę Peugeot Partner do regeneracji

Jak każde tego rodzaju zawieszenie ma również swoje mankamenty i tylko odpowiednia dbałość pozwoli na dłuższe użytkowanie belki bez większych napraw. Jednak gdy zaczynają się dziać różne niepokojące rzeczy z naszym samochodem, takie jak brak stabilności, nierównomierne zużywanie się opon czy niepokojące dźwięki z tylnej części auta, to znak, że regeneracja i wymiana tylnej belki jest już konieczna. Najbardziej charakterystyczne objawy kwalifikujące tylną belkę Peugeot Partner do regeneracji lub wymiany to między innymi:

 • wyraźne obniżenie wysokości zawieszenia tylnego,
 • skrzypienie, trzeszczenie wskazujące na skorodowane łożyska igiełkowe,
 • metaliczne odgłosy wskazujące na tylną belkę – deformacja otworów osadzenia łożysk w wahaczu lub w belce – utrata amortyzacji,
 • pochylenie i zmiana geometrii kół, obcieranie opon o nadkole – skrajny przypadek, który dyskwalifikuje tylną belkę Peugeot Partner do dalszego użytkowania.

Na czym polega regeneracja tylnej belki Peugeot Partner?

Naprawa tylnej belki Peugeot Partner z uwagi na skomplikowany układ elementów polega na:

 • wymontowaniu wahaczy specjalnymi ściągaczami hydraulicznymi,
 • demontażu podstawy belki tylnej i wprasowaniu czopów,
 • naprawie wahaczy,
 • pokryciu podstawy belki i wahaczy specjalistyczną powłoką antykorozyjną,
 • montażu łożysk dostosowanych do osi Peugeot Partner,
 • montażu podstawy belki tylnej,
 • sprawdzeniu osiowości pod kątem geometrii podstawy tylnej belki,
 • montażu drążków.

Cykl produkcyjny na nowoczesnej linii technologicznej pozwala na uzyskanie doskonałej regeneracji tylnej belki Peugeot Partner z gwarancją długiego użytkowania porównywalnego do nowego produktu. W naszym asortymencie każdy posiadacz samochodu Peugeot Partner praktycznie od ręki znajdzie odpowiedni produkt po specjalistycznym procesie regeneracji. Dzięki temu tylną belkę można szybko wymienić, a tym samym bezpiecznie i komfortowo jeździć autem.

Zapewnienie bezpieczeństwa na drodze jest naszym priorytetem. Każda regenerowana tylna belka do samochodu Peugeot Partner jest sprawdzana, by dać pewność najwyższej jakości. Nasze produkty mają trzyletnią gwarancję bez limitu kilometrów i atrakcyjne ceny.

Cena

650zł – zadzwoń a my pomożemy ci w podjęciu decyzji. Produkt objęty 3 letnią gwarancją. O tylnych belkach wiemy wszystko!

Peugeot Partner (1996-2008)

RODZAJ GWARANCJA CENA
(ze zwrotem starej belki)
CENA
(bez zwrotu starej belki)
KOSZT WYSYŁKI
osobowy 3 lata 650,- 950,- 150,-
ciężarowy 600kg 3 lata 650,- 950,- 150,-
ciężarowy 800kg 3 lata 650,- 950,- 150,-

WYMIENIANE / REGENEROWANE ELEMENTY BELKI

LP. CZĘŚCI WYMIENIONE
1 CZOPY BELKI
2 ŁOŻYSKA BELKI
3 USZCZELNIACZE
4 PODUSZKI
5 WAHACZE

Zdjęcia

montaż belki partnertylne belki na stojakuIMG_9783

Schemat

schemat tylnej belki peugeot partner

Peugeot Partner
4.6 (91.11%) 9 głosów