Regeneracja / naprawa tylnej belki Renault Laguna

Samochód Renault Laguna produkowany w trzech generacjach od 1994 do 2015 roku to przede wszystkim rodzinny samochód osobowy, który występuje w wersji hatchback i kombi. Pierwsza generacja tego modelu przypadła na lata 1994-2001 i to ona odniosła największy sukces. Przez cały okres produkcji poziom wyposażenia standardowego poszerzał się o różne udogodnienia i efektywne wsparcie dla kierowcy np. poprzez system „keyless”, który pozwalał na otwieranie i zamykanie samochodu oraz uruchamianie silnika za pomocą specjalnej karty. Druga generacja Renault Laguna co prawda cieszyła się popularnością, ale też i warsztaty naprawcze miały powody do zadowolenia z powodu częstych usterek elektroniki i zawieszenia. Właśnie tylne zawieszenie w tym modelu, jak zresztą w większości aut francuskich produkowanych w tamtych latach, ulegała zbyt szybkiemu zużyciu. Regeneracja tylnej belki przypadała średnio co kilka lat lub po przejechaniu około 50 tys. kilometrów.

Objawy kwalifikujące tylną belkę Renault Laguna do regeneracji

 • metaliczne stuki w tylnym zawieszeniu podczas jazdy po nierównej drodze,
 • odgłosy strzelania w trakcie pokonywania zakrętów,
 • widoczne pochylenie kół do wewnątrz w ich górnej części (zwłaszcza prawego koła), co świadczy o luzie na wahaczu i skutkuje złym prowadzeniem samochodu Renault Laguna i zbyt szybkim zużyciem bieżnika opon po stronie wewnętrznej,
 • ocieranie kół o nadkola podczas jazdy,
 • efekt „twardego samochodu” – uszkodzenie łożysk igiełkowych i głęboka korozja czopów.

Uszkodzenia tylnej belki Renault Laguna wynikające z naturalnej eksploatacji to jedno, ale nierzadko dochodzi do nich z powodu kolizji drogowej, zwłaszcza w przypadku uderzenia bocznego. Najczęściej uszkodzeniu ulegają drążki stabilizujące oraz elementy metalowo-gumowe mocujące tylną belkę do nadwozia.

Oferta regeneracji tylnej belki samochodu Renault Laguna

Specjalnością naszej firmy jest przede wszystkim profesjonalna regeneracja tylnej belki dedykowana różnym modelom samochodu Renault Laguna, jak również wielu innym autom produkcji francuskiej. Ich użytkownicy mogą bez problemu zaopatrzyć się w tylną belkę w bardzo szybkim terminie, korzystając z gotowych już osi dostępnych w naszym magazynie, zamawiając je poprzez Internet.

Regeneracja tylnej belki obejmuje m.in. następujące czynności:

 • ściągnięcie wahaczy,
 • hydrauliczne wyprasowanie czopów,
 • oczyszczenie tylnej belki z zanieczyszczeń i korozji,
 • regenerację wahaczy,
 • polakierowanie podstawy tylnej belki i wahaczy,
 • montaż łożysk dedykowanych danemu modelowi,
 • złożenie podstawy tylnej belki,
 • skontrolowanie osiowości pod kątem geometrii podstawy tylnej belki,
 • założenie drążków.

Zamówiona u nas tylna belka do samochodu Renault Laguna może zostać wysłana bezpośrednio do warsztatu mechanicznego, w którym zostanie wymieniona lub do Ciebie.

Zapewnienie bezpieczeństwa na drodze jest naszym priorytetem, dlatego każda regenerowana tylna belka do samochodu Renault Laguna jest sprawdzana. Nasze produkty mają trzyletnią gwarancję bez limitu kilometrów i atrakcyjne ceny.

Cena

700zł – zadzwoń a my pomożemy ci w podjęciu decyzji. Produkt objęty 3 letnią gwarancją. O tylnych belkach wiemy wszystko!

Renault Laguna (1994-2001)

RODZAJ GWARANCJA CENA
(ze zwrotem starej belki)
CENA
(bez zwrotu starej belki)
KOSZT WYSYŁKI
hatchback 3 lata 650,- 950,- 150,-
kombi 3 lata 650,- 950,- 150,-

WYMIENIANE / REGENEROWANE ELEMENTY BELKI

LP. CZĘŚCI WYMIENIONE
1 CZOPY BELKI
2 ŁOŻYSKA BELKI
3 USZCZELNIACZE
4 PODUSZKI
5 WAHACZE

Zdjęcia

tylne belki na stojakuIMG_9783

Schemat

schemat tylnej belki renault laguna

Renault Laguna
4.8 (95%) 8 głosów