Tylna belka

Tylna belka – nasza wiedza i doświadczenie pozwala nam odpowiedzieć na wszystkie zagadnienia związane z tylną belką do aut francuskich takich marek jak Peugeot, Citroen, Renault. Na każdą belkę skrętną udzielamy 3 lata gwarancji bez limitu kilometrów. Oferujemy oś tylne belki do następujących modeli samochodów:

 

Peugeot 106, Peugeot 206, Peugeot 306, Peugeot 405, Peugeot Partner 

 

Citroen Berlingo, Citroen C5Citroen Xsara, Citroen Xsara Picasso, Citroen Saxo

 

Renault Kangoo, Renault Laguna, Renault Megane, Renault Scenic, Renault Clio, Renault 19

 

 

Czynnikiem, który najczęściej powoduje problemy z belką tylną w samochodach Peugeot, Citroen oraz Renault, jest przedostająca się do wnętrza części belki woda. Jest to spowodowane uszkodzonym uszczelnieniem. W miarę upływu czasu, na powierzchni czopa belki pojawia się korozja, która powoduje uszkodzenia łożyska. Wszystkie elementy współpracujące  ze skorodowanymi częściami ulegają zużyciu, a w konsekwencji doprowadza to do uszkodzenia tylnej belki. Właściciele samochodów Peugeot 106, 206, 306, Partner; Citroen Berlingo, Xsara, Xsara Picasso; Renault Kangoo, Megane, Scenic, Clio, są szczególnie narażeni na problemy związane z uszkodzeniem tylnej belki skrętnej. 

 

Bardzo widocznym objawem, który wskazuje na konieczność regeneracji tylnej belki jest zaburzenie kąta pochylenia kół tylnych w samochodzie lub skierowanie górnej części koła do wnętrza nadkola samochodu.

 

Tylna oś składa się z dwóch łożysk igiełkowych z jednej strony belki, wewnętrznego łożyska oraz zewnętrznego (na krawędzi czopa belki – sworznia). Łożyska igiełkowe skonstruowane są  z cienkich igiełek, nie posiadają wewnętrznej tulei przez co całościowo na pierwszy rzut oka nie widać, że łożyska są umiejscowione w tylnej belce. Przez taki typ konstrukcji nie jest możliwa ocena stanu łożyska bez jego demontażu.

 

Uszkodzone łożysko toczne, które nie zostanie wymienione na czas powoduje stopniowe uszkadzanie się kolejnych elementów belki tylnej. Konieczny jest demontaż uszkodzonych łożysk oraz ich wymiana. Wymaga to specjalnych narzędzi, urządzeń oraz oczywiście niezbędnego doświadczenia osoby wykonującej wymiany łożysk osi tylnej belki.

 

Podczas operacji regeneracji/naprawy tylnej osi, zostają wymienione wadliwe czopy, łożyska oraz uszczelniacze. Skontrolowane są również inne elementy zawieszenia takie jak sworznie, tuleje, sprężyny oraz amortyzatory. Producent podaje, iż standardowe łożyska powinny być wymieniane po około 120 tysiącach kilometrów. Niekorzystne warunki oraz zły stan dróg, skraca żywotność tego elementu. Należy regularnie wymieniać łożyska, aby tylna belka w naszym pojeździe nie uległa dalszemu uszkodzeniu.

 

Zapraszamy do nas na zakup tylnej belki w Twoim aucie !

Klienci korzystający z naszych usług, są w pełni zadowoleni i mogą się cieszyć bezproblemową jazdą samochodami marek Peugeot, Citroen oraz Renault.

Będziesz kolejnym zadowolonym właścicielem jeżdżąc samochodem marki Peugeot / Citroen / Renault.