Regeneracja belki vs gotowa do montażu belka.

Proces regeneracji tylnej belki składa się z wielu etapów. Bez niezbędnego doświadczenia, niemożliwe jest poprawne wykonanie wszystkich etapów. Regeneracja wykonywana jest bezpośrednio na belce klienta, wszystkie podzespoły zostają zregenerowane a ponadto części które nie nadają się do naprawy zostają wymienione.

Gotowa do montażu belka tylna

Natomiast gotowe, zregenerowane przez nas belki tylne posiadają jedną istotną przewagę nad usługą regeneracji – belka może zostać zamontowana w każdym warsztacie oferującym usługę wymiany belki.
Gotowe tylne osie są specjalnie przygotowywane w naszej nowoczesnej hali produkcyjnej. Posiadamy specjalistyczne narzędzia między innymi prasy hydrauliczne, dzięki którym demontaż belki, odnawianie części oraz ich ponowny montaż przebiegają bezproblemowo i co najważniejsze bez uszkadzania elementów.

Przy produkcji gotowych belek używamy tylko sprawdzonych części o najwyższej jakości. Montowane fabrycznie łożyska posiadają niewystarczające uszczelnienia przez co belka ulega wszelkiego rodzaju uszkodzeniom. Stosowane przez nas łożyska posiadają poprawione elementy uszczelniające. Wszystkie elementy główne belki takie jak wahacze, podstawy, oczyszczamy przy pomocy piaskowania. Dodatkowo elementy są zabezpieczane lakierem, który zabezpiecza zewnętrzną powłokę przed korozją.

Przed wysyłką belka przygotowywana jest do transportu. Zabezpieczamy ją w taki sposób, aby nie uległa uszkodzeniu podczas transportu. Belkę wysyłamy do wybranego przez klienta punktu na terenie Polski oraz części Europy.

Regeneracja belki

Regeneracja belki polega na demontażu belki z pojazdu klienta, w jednym z naszych 4 stacjonarnych serwisów. Po demontażu belka diagnozowana jest pod kątem uszkodzeń. Wszelkie nieprawidłowości prezentowane są klientowi jeszcze przed naprawą. Kolejnym etapem jest regeneracja belki w naszej hali. Wykorzystując specjalne narzędzia, nasi pracownicy wykonują kompletną regenerację. Podobnie jak w przypadku gotowych belek, poszczególne uszkodzone elementy są naprawiane. Elementy nie nadające się do naprawy są wymieniane na nowe. Po zregenerowaniu belki i przetestowaniu jej właściwości przy pomocy przyrządów diagnostycznych, belka zostaje ponownie zamontowana w pojeździe klienta.
Cały proces trwa maksymalnie do 3 godzin. Podczas operacji, klient ma do dyspozycji poczekalnię z dostępem do ciepłych napojów oraz darmowy internet.

Regeneracja vs Gotowa belka

Zarówno regeneracja jak i gotowe belki mają swoje wady i zalety. Niezaprzeczalną przewagą gotowej belki jest mobilność. W przypadku jeśli mieszkają Państwo daleko od jednego z naszych warsztatów, nie ma potrzeby pokonywania wielu kilometrów aby naprawić swoją belkę. W przypadku regeneracji natomiast, cała operacja odbywa się w jednym z naszych warsztatów. Niewątpliwym atutem regeneracji jest to, że naprawiana zostaje nasza belka. W przypadku jeśli elementy są nieuszkodzone, wówczas wymianie podlegają tylko zniszczone elementy. Redukuje to końcowe koszta naprawy belki.

5/5 - (2 votes)