Regeneracja tylnej belki a bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo to stan, który daje poczucie pewności. Jest to jedna z najważniejszych kwestii dla każdego człowieka, w tym kierowców i pasażerów. Niestety niewielu użytkowników pojazdów zdaję sobie sprawę jak istotną rolę w zachowaniu bezpieczeństwa bierze udział zawieszenie auta. A co się z tym wiąże? Tylna belka.
Tylna belka w samochodach francuskich takich marek jak Peugeot, Citroen czy Renault w naszym kraju jest niezwykle narażona na uszkodzenia. Wiążę się to bezpośrednio ze złą nawierzchnią naszych dróg. Ponadto zmiany temperatur, bardzo niskie temperatury zimą oraz wysokie latem doprowadzają do przedwczesnego zużywania się materiałów, które zostały użyte w zawieszeniu tychże aut. Zdarza się, że kierowcy słyszą niepokojące dźwięki dobiegające z tyłu zawieszenia pojazdu, ale nie zwracają na nie uwagi. Nietypowe odgłosy mogą świadczyć o uszkodzeniu osi skrętnej w samochodzie. Innym objawem usterki w tych modelach aut najczęściej jest obniżenie wysokości zawieszenia tylnego. W skrajnych przypadkach dochodzi do specyficznego tarcia opony o wewnętrzną stronę wnęki nadkola z tyłu pojazdu. Używanie auta z oznaką uszkodzenia tylnej belki może wiązać się dodatkowo z uszkodzeniem wahaczy. Niesprawne zawieszenie może powodować zmianę toru jazdy, utrudniać skręt auta co bezpośrednio wpływa na bezpieczeństwo podróży. W takich sytuacjach należy dokonać regeneracji tylnej belki. Wpłynie to nie tylko na komfort jazdy ale co najważniejsze, na wspomniane wyżej bezpieczeństwo, nie tylko nasze i naszych pasażerów ale także innych uczestników drogi.
Pewnie wielu z Państwa zastanawia się na czym to polega? Pokrótce cały proces wygląda następująco. Na samym początku dochodzi do ściągnięcia wahaczy i rozbiórki podstawy belki. Następnie wszystkie elementy zostają oczyszczone z brudu i rdzy poprzez piaskowanie. Wyczyszczone części przechodzą przez proces lakierowania, dzięki czemu są zabezpieczone powłoką antykorozyjną. Kolejną częścią jest montaż łożysk pod wymiar metodą bezudarową oraz składanie podstawy belki poprzez wprasowanie hydrauliczne, co wyklucza skrzywienie elementu. Na samym końcu kontroluje się podstawę belki przez sprawdzenie osiowości pod kątem geometrii podstawy belki oraz montaż drążków skrętnych. Cały proces wraz z ściąganiem i zakładaniem belek w aucie zamyka się w 3 godzinach. Zapraszamy do obejrzenia na naszej stronie filmów, które ukazują wszystkie poszczególne etapy regeneracji.
Jeżeli nie jesteście pewni, czy wasza tylna belka w autach francuskich wymaga regeneracji zapraszamy na bezpłatny przegląd do naszego punktu. Nasze oddziały są dostępne dla Was w takich miastach jak Warszawa, Kraków, Poznań, Świdnica/Wrocław (50km na południe od Wrocławia).

5/5 - (2 votes)