TYLNA BELKA Citroen Berlingo PO REGENERACJI

Citroen Berlingo

Należąca do segmentu kombivanów pierwsza generacja Citroen Berlingo produkowana od 1996 roku jest z przeznaczenia typowo osobowo-dostawczego.

Czytaj więcej

Berlingo to jeden z pierwszych tego rodzaju pojazdów, jaki pojawił się na rynku. Druga generacja, która znalazła się w salonach samochodowych, uzyskała między innymi nowe kształty i lepsze zawieszenie (zwłaszcza tylne). Wracając do pierwszej wersji, pomimo wielu zalet ma ona pewną istotną wadę: tylną belkę, która dość często ulega szybkiemu zużyciu lub uszkodzeniu. Zdarza się, że użytkownicy samochodów Citroen Berlingo bagatelizują pierwsze objawy awarii, przez co dochodzi nawet do skrajnych przypadków unieruchomienia pojazdu z uwagi na ocierające się o nadkola opony. Używanie samochodu jako jedynie dostawczego ma niebagatelny wpływ na pracę tylnej belki i jej naprawa niestety jest konieczna o wiele częściej, niż przewiduje to producent. W przypadku drugiej generacji sprawa wygląda nieco lepiej, aczkolwiek traktowanie samochodu Citroen Berlingo jako ciężarówki i częste przeładowania zdecydowanie nie służą tylnemu zawieszeniu.

Przeciążanie samochodu powoduje, że regeneracja tylnej belki w Citroen Berlingo jest niezbędna. Zazwyczaj polega ona na wymianie zużytych lub uszkodzonych części na nowe. Naprawa elementów, z których składa się tylne zawieszenie, dotyczy przede wszystkim wymiany:

 • czopów,
 • łożysk,
 • uszczelniaczy,
 • tulei metalowo-gumowych poprzecznicy.

Objawy kwalifikujące tylną belkę Citroen Berlingo do naprawy

 • skorodowanie czopów i łożysk igiełkowych spowodowane wilgocią wnikającą do wewnątrz tylnej belki,
 • piski i trzaski pochodzące z zatartych łożysk,
 • luzy i stuki spowodowane wytarciem się elementów tylnej belki – utrata geometrii polegająca na pochyleniu kół do wewnątrz pojazdu,
 • owalizacja otworów osadzenia łożysk igiełkowych w wahaczu lub w belce – ewidentna utrata amortyzacji,
 • niekorzystna zmiana parametrów zbieżności lub rozbieżności kół tylnych,
 • nadmierne zużywanie się bieżnika opon po stronie wewnętrznej,
 • duża niestabilność podczas prowadzenia samochodu Citroen Berlingo w czasie jazdy po nierównościach drogi,
 • uszkodzenia drążków skrętnych i stabilizujących w wyniku bocznej kolizji – obniżenie tyłu samochodu, wyraźne, metaliczne odgłosy pochodzące z okolic belki,
 • spowodowane kolizją defekty elementów metalowo-gumowych mocujących tylną belkę do nadwozia.

Oferta regeneracji tylnej belki samochodu Citroen Berlingo

Jako firma z bardzo dużym doświadczeniem na rynku motoryzacyjnym specjalizujemy się w naprawach tylnych belek samochodów francuskich, w tym oczywiście modeli Citroen Berlingo. Zregenerowaną oś wysyłamy bezpośrednio do klienta lub warsztatu, w którym będzie odbywała się naprawa. Korzystając z zakupu przez Internet, masz możliwość skrócenia czasu oczekiwania, a tym samym szybszej naprawy belki w swoim Citroenie Berlingo.

Zapewnienie bezpieczeństwa na drodze jest naszym priorytetem, dlatego każda regenerowana tylna belka Citroen Berlingo jest przez nas sprawdzana pod każdym względem – by dać pewność najwyższej jakości naprawy. Nasze produkty mają trzyletnią gwarancję bez limitu kilometrów i atrakcyjne ceny.

Cena: 650zł 

Dostawa: dziś dzwonisz -> jutro odbierasz (transport belki kurierem UPS).

Produkt objęty 3 letnią gwarancją bez limitu kilometrów.

ZADZWOŃ: 730 970 011

Cennik tylnej belki Citroen Berlingo (1996-2008)

RodzajGwarancjaCena (ze zwrotem starej belki)Cena (bez zwrotu starej belki)Koszt wysyłki
osobowy3 lata650950150
ciężarowy 600kg3 lata650950150
ciężarowy 800kg3 lata650950150

Sprawdź ceny przesuwając tabelę