4,6/5 - (128 votes)

TYLNA BELKA Peugeot 206 - REGENERACJA

Tylna belka peugeot 206 cena, zawieszenie, wymiana, naprawa, regeneracjaUszkodzona tylna belka ?
Nasza oferta obejmuje kompleksową naprawę tylnej belki w Peugeot 206. Cała procedura regeneracji jest wykonywana na miejscu przez naszych specjalistów, a do tego cena nie jest wygórowana. Używamy tylko części najwyższej jakości gwarantujące osiągi producenta i zapewniające bezpieczeństwo użytkowania pojazdu.

Czytaj więcej

Model Peugeot 206 to niewątpliwie jeden z najlepiej sprzedających się samochodów francuskiego producenta Peugeot.

Produkowany od 1998 roku w różnych wersjach osiągnął niebywały sukces, kiedy już w 2005 roku świętowano wyprodukowanie pięciomilionowego egzemplarza. Kierowcy decydowali się na zakup Peugeota 206 mimo obecności na rynku nowocześniejszych konkurentów. Samochód cieszył się popularnością dzięki przestronnemu i niezwykle funkcjonalnemu wnętrzu i wysokiemu komfortowi jazdy.

Jednak mimo wielu niekwestionowanych zalet modelu, nie jest on perfekcyjny. Skupmy się na istotnym dla wszystkich podzespole: tylnym zawieszeniu Peugeota 206 zbudowanym w oparciu o belkę z łożyskami igiełkowymi wewnątrz wahaczy. Opinie krążące o tylnej belce Peugeot 206 są różne – od stwierdzeń zwracających uwagę na jej dużą awaryjność, po komentarze mówiące o łatwej obsłudze naprawczej. Jedno jest pewne – ten rodzaj konstrukcji pozwala na komfortową i bezpieczną jazdę, ale pod warunkiem wykonywania okresowych wymian łożysk igiełkowych i uszczelniaczy. W sytuacji zaniedbań łatwo dochodzi do uszkodzeń, które przekładają się na konieczność regeneracji lub wymiany tylnej belki. Na szczęście prawdą jest też to, że zdemontowanie osi w Peugeot 206 nie sprawia większych trudności, dzięki czemu naprawa uszkodzeń w obrębie podzespołu może być wykonana szybko i sprawnie. Niekorzystny dla właściciela pozostaje fakt, że bez posiadania odpowiedniej wiedzy i narzędzi, trudno będzie mu uporać się z nią samodzielnie, ponieważ tylna belka peugeot 206 została skonstruowana w dość złożony sposób (m.in. z uwagi na poprzecznicę, czopy, łożyska igiełkowe, wahacze i sprężyny). Oprócz tego mała odporność na korozję łożysk igiełkowych i belki wymaga dodatkowych działań, z którymi poradzi sobie tylko wyspecjalizowana w naprawie i wymianie tylnych belek firma. Z racji popularności modelu Peugeot 206 i częstych przypadków typowej dla niego awarii tylnego zawieszenia, proponujemy wykonanie specjalistycznej naprawy (wystarczy nadać uszkodzoną oś kurierem na nasz adres) lub wymiany belki na nową – w naszej ofercie znajdują się tylne belki po regeneracji gotowe do sprzedaży.

Objawy kwalifikujące tylną belkę Peugeot 206 do regeneracji

Nietypowe odgłosy dobiegające z tyłu samochodu to znak, że coś niepokojącego dzieje się z tylnym zawieszeniem w naszym Peugeocie 206. Nie zawsze zwracamy na to uwagę, zwłaszcza kiedy jeździmy po nierównych drogach czy w okresie zimowym, gdy zmrożone koleiny śniegowe utrudniają nam ocenę przyczyn dziwnych dźwięków. Jednakże warto być czujnym i w porę zapobiec późniejszym problemom oraz konieczności wymiany belki tylnej w naszym Peugeocie 206. Objawami usterek występujących w tylnej belce aut Peugeot 206 są przede wszystkim:

 • obniżenie wysokości zawieszenia tylnego,
 • skrzypienie,
 • metaliczne odgłosy wyraźnie wskazujące na tylną belkę,
 • pochylenie i zmiana geometrii kół,
 • obcieranie opon o nadkole – skrajny przypadek, który automatycznie kwalifikuje tylną belkę Peugeot 206 do naprawy, a nawet wymiany.

Na czym polega regeneracja tylnej belki Peugeot 206?

Specjalistyczna naprawa belki tylnej Peugeot 206 z uwagi na dość złożony układ elementów polega na:

 • demontażu wahaczy ściągaczami hydraulicznymi,
 • demontażu podstawy tylnego zawieszenia i wprasowaniu czopów,
 • regeneracji wahaczy,
 • pokryciu podstawy belki i wahaczy specjalną powłoką antykorozyjną,
 • zamontowaniu łożysk dedykowanych do osi Peugeot 206,
 • montażu podstawy belki tylnej,
 • kontroli osiowości pod kątem geometrii podstawy tylnego zawieszenia,
 • zamontowaniu drążków.

Cały proces technologiczny pozwala na uzyskanie najwyższej jakości zregenerowanej belki tylnej Peugeot 206, której sprawność porównujemy do nowej. Niezależnie od tego, czy chodzi o naprawę czy też wymianę belki Peugeot 206, nasza oferta opiera się na bardzo atrakcyjnych dla klientów warunkach, w tym korzystnych cenach.

 

Tylna belka Peugeot 206 do różnych wersji samochodu:

 • 206+ (hatchback) bębny, bez ABS
 • 206+ (hatchback) bębny, z ABS
 • 206+ (hatchback) tarcze, bez ABS
 • 206+ (hatchback) tarcze, z ABS
 • SW (kombi), bębny, z ABS
 • SW (kombi), tarcze, z ABS
 • CC, tarcze, z ABS
 • RC, tarcze, z ABS

Wersje silnikowe Peugeot 206:

 • Diesel 1.4 HDi
 • Diesel 1.9 D
 • Diesel 2.0 HDi
 • Diesel 1.6 HDi
 • Benzyna 1.1
 • Benzyna 1.4
 • Benzyna 1.6
 • Benzyna 2.0 GTI s16

 

Cena:

543 zł – 817 zł

Usługa regeneracji objęta 3 letnią gwarancją bez limitu kilometrów.

 

ZADZWOŃ:

Lokalizacja: Numer telefonu:

Małopolskie

ul. Bieńczycka 5, Kraków

606 517 008

Wielkopolskie

ul. Rynkowa 102, Przeźmierowo

608 725 410

Mazowieckie

ul. Muszkieterów 72, Warszawa

534 119 111

Dolnośląskie

ul. Westerplatte 55B, Świdnica

694 305 656
Części, samochodu, belki, 206, peugeot
serwisu, zawieszenie, usługi, czas, zgodę, możesz, jakość, regeneracji, oferty, cena

@media (min-width: 768px){.col-sm-6 {width: 50% !important;}}

Eksploatacja i przyczyny regeneracji tylnej belki w Peugeot 206

Czytaj więcej

Zawieszenie pojazdu jest jednym z tych podzespołów w samochodzie, które najbardziej narażone są na trudy eksploatacyjne. Podobnie jak w innych modelach aut francuskich, również w samochodach peugeot 206 tylna belka jest szczególnie podatna na trudy eksploatacyjne. Polskie drogi są w stanie skrócić żywotność nawet najbardziej wytrzymałych podzespołów, nic więc dziwnego, że po przejechaniu określonej ilości kilometrów, poszczególne części wymagają wymiany lub regeneracji. Wymiana osi skrętnej na nową zazwyczaj jest nieopłacalnym wydatkiem, z uwagi na wysoki koszt – nowa belka kosztuje minimum kilka tysięcy złotych, co w przypadku rynkowej ceny za używanego Peugeota 206 jest po prostu nieopłacalne.

Jedną z podstawowych przyczyn, dla których ten element zawieszenia poddawany musi być okresowej regeneracji, jest zaniechanie regularnych czynności serwisowych przez właścicieli pojazdów. Chodzi tutaj przede wszystkim o regularną wymianę uszczelnienia, które zapobiega przedostawaniu się wody do wewnątrz podzespołu i chroni przed korozją, znacznie skracającą żywotność osi skrętnych. Jednak to niejedyna przyczyna, dla której regeneracja belki tylnej jest konieczna w Twoim Peugeocie 206. Jak doskonale wiadomo, stan polskich dróg poprawia się z roku na rok, jednak w porównaniu ze standardem Europy Zachodniej, wciąż pozostajemy daleko w tyle. Jakość i stan dróg lokalnych pozostawia nadal wiele do życzenia i stanowi jedną z podstawowych przyczyn szybkiego zużywanie się zawieszenia w autach francuskich. Kolejnym czynnikiem determinującym regenerację tylnej belki jest styl i technika jazdy. Jak wiadomo, każdy kierowca jeździ inaczej, spore znaczenia ma też to, czy większość kilometrów pokonujemy w mieście, czy na autostradzie.

Wytrzymałość elementu na polskich drogach

Czytaj więcej

Jeśli chodzi o żywotność tego elementu, szacuje się, że tylna belka Peugeot 206 nadaje się do regeneracji po przejechaniu ok. 100 000 km po polskich drogach. Oczywiście wartość ta jest orientacyjna – w niektórych przypadkach oś skrętna nie pozwoli na pokonanie tylu kilometrów w dobrym stanie technicznym. Wszystko zależy od wymienionych wyżej czynników (jakość dróg, styl jazdy) oraz od tego, czy właściciel pojazdu odpowiednio często serwisuje zawieszenie w swoim aucie.

Sprawne zawieszenie, a komfort jazdy

Czytaj więcej

Nie od dziś wiadomo, że jednym z najwierniejszych wyznaczników komfortu jazdy – szczególnie w Polsce, gdzie stan nawierzchni drogowej wciąż mocno ogranicza przyjemność z jazdy – są parametry układu zawieszenia. Producenci nie ustają w poszukiwaniu coraz to nowszych technologii i rozwiązań konstrukcyjnych, mających zapewnić maksymalne tłumienie drgań i wstrząsów, odpowiednią amortyzację, brak odczuwania uskoków i dziur w nawierzchni czy poczucie stabilności i lepszą przyczepność do nawierzchni. Tylna belka w Peugeot 206 jest rozwiązaniem, które w opinii ekspertów oraz kierowców ma wiele zalet i zapewnia optymalny komfort jazdy, szczególnie w zakresie amortyzacji i zapewnienia odpowiedniej płynności kierowania pojazdem. Ze względu na swoją dość skomplikowaną budowę, ten element zawieszenia uznawany jest za awaryjny i problematyczny – tymczasem właściwa eksploatacja i regularny serwis sprawią, że tylna belka nie przysporzy kierowcy większych problemów.

Tylne zawieszenie peugeot 206

Sprawne zawieszenie, a bezpieczeństwo

Czytaj więcej

Oczywiście komfort jazdy nie jest jedyną rzeczą, na którą wpływ ma sprawne zawieszenie. Należy przede wszystkim uwzględnić kwestie związane z bezpieczeństwem kierowania autem, na co tylna belka również ma istotne oddziaływanie. Wyposażone w taki układ zawieszenia auto lepiej trzyma się drogi, płynnie pokonuje zakręty i dobrze radzi sobie na nierównościach, których na polskich drogach nie brakuje. Tylna belka pośrednio wpływa też na wydłużenie żywotności pozostałych komponentów zawieszenia, co nie tylko obniża koszty eksploatacji, ale także podnosi poziom bezpieczeństwa jazdy.

Rzeczywisty koszt regeneracji tylnej belki

Czytaj więcej

Ostateczna cena regeneracji osi skrętnych w samochodach marki Peugeot, podobnie jak w pojazdach innych producentów, jest wypadkową kosztów związanych z niezbędnymi czynnościami serwisowymi.Podczas gdy inne serwisy stronią od podawania kosztów swoich usług, ceny umieszczone w naszym cenniku uwzględniają pełen zakres koniecznych do wykonania czynności, dzięki czemu nasi klienci mogą być pewni, że koszt regeneracji nie ulegnie zmianie.

Ile kosztuje nowa belka tylna

Czytaj więcej

Zastanawiasz się, czy nie lepiej kupić i zamontować nową oś skrętną w Twoim Peugeocie? W przypadku aut z odpowiednio wysokim przebiegiem, które osiągnęły już „swój” wiek, jest to zwyczajnie nieopłacalne – sam koszt zakupu belki tylnej do Peugeota 206 to wydatek rzędu minimum 4 000 złotych. W skrajnych przypadkach wartość nowej części wraz z montażem potrafi znacznie przekroczyć wartość całego samochodu. Poza tym nigdy nie wiadomo, czy dostawca części rzeczywiście zaoferuje nam nową belkę, czy zechce zarobić naszym kosztem, oferując zregenerowaną część po kilkuset tysiącach km jako fabrycznie nową.

Wymiana uszczelnienia wydłuży życie tylnej belki

Czytaj więcej

Chcesz wydłużyć życie tylnej belki w swoim samochodzie? Podstawową rzeczą, o której powinieneś pamiętać, jest oczywiście regularna wymiana uszczelnienia podzespołów, zapobiegająca przedostawaniu się wilgoci do wewnątrz i powstawaniu korozji. Ważne jest też regularne wymieniane łożysk igiełkowych w celu zapobiegania uszkodzeniom sworzni oraz samej belki w miejscu połączenia ze sworzniem.

Proces regeneracji

Czytaj więcej

Każda oddawana do regeneracji tylna belka jest przez nas szczegółowo diagnozowana. Po wykonaniu demontażu, wykonywane są wszystkie niezbędne czynności serwisowe. W odróżnieniu od wielu warsztatów o wątpliwej reputacji, jakich nie brakuje w całym kraju, wykonywana przez nas regeneracja belki tylnej przebiega zgodnie ze standardami określonymi przez producenta w dokumentacji technicznej. Daje to kierowcy absolutną pewność profesjonalnie wykonanej usługi oraz bezpieczeństwa i optymalnego komfortu pracy układu zawieszenia po regeneracji.

W odróżnieniu od firm niedających żadnej gwarancji na wykonane naprawy lub oferujących roczny serwis z limitem kilometrów my na każdą zregenerowaną tylną belkę w Peugeocie 206 udzielamy aż 3-letniej gwarancji bez limitu przejechanych kilometrów. W najlepszym stopniu odzwierciedla to rocznicę pomiędzy standardem naszych usług a jakością prac mechaników, wykonujących pseudo-regeneracyjne usługi za duże pieniądze.

Park maszynowy i rozwiązania technologiczne

Czytaj więcej

Dysponujemy najnowocześniejszą w kraju linią technologiczną oraz parkiem maszynowym pozwalającym nam regenerować tak skomplikowany konstrukcyjne element, jak tylna belka zawieszenia. Nasze wieloletnie doświadczenie i tysiące zregenerowanych elementów zawieszenia aut francuskich, mówią same za siebie. Jeśli poszukujesz sprawdzonego serwisu, który wykona dla Ciebie naprawę tylnej belki w Peugeocie 206, skontaktuj się z nami. Zobacz, jak szybko i profesjonalnie belka skrętna w Twoim aucie zostanie przywrócona do pełnej sprawności.

Uwaga na oszustów!

Czytaj więcej

Niestety, popularność samochodów francuskich, i wszystkich tych pojazdów, w których tylna belka stanowi konstrukcyjny element zawieszenia, stały się okazją do różnej maści oszustów i pseudomechaników do zarabiania pieniędzy za usługi wykonywane w sposób kompletnie nieprofesjonalny. Nagminnym procederem jest montaż starych, źle zregenerowanych części jako nowe, czy zawyżanie kosztów naprawy celem wyłudzenia pieniędzy od nieświadomego niczego klienta. Radzimy unikać podejrzanych firm, oferujących przysłowiowe „gruszki na wierzbie” za połowę ceny rynkowej – niesprawna belka może doprowadzić do tragedii na drodze lub spowodować kosztowną naprawę całego zawieszenia, o czym przekonały się już tysiące kierowców.

Regeneracja tylnej belki – skorzystaj z naszych usług

Czytaj więcej

Chcesz, by belka zawieszenia w Twoim samochodzie zyskała pełną sprawność po regeneracji wykonanej przez doświadczonych specjalistów w renomowanym warsztacie? Nie zamierasz dawać zarobić na sobie oszustom, wpychającym niesprawne, stare czy uszkodzone części jako nowe? Skontaktuj się z nami już dziś! Zamów belkę po regeneracji dla swojego Peugeota 206 i odzyskaj radość z jazdy swoim samochodem na kolejne lata!