TYLNA BELKA Peugeot Partner PO REGENERACJI

Samochód Peugeot Partner produkowany od roku 1996 wspólnie z firmą Citroen w wersji osobowo-dostawczej typu kombivan do roku 2006 doczekał się dwóch generacji.

Czytaj więcej

Można śmiało stwierdzić, że od chwili wejścia na rynek stanowi nowy segment samochodów uniwersalnych. Peugeot Partner został zaprojektowany jako całkowicie nowa konstrukcja, ale w jego budowie wykorzystano elementy pochodzące z innych aut koncernu PSA (np. zawieszenie przednie typu McPherson pochodzi z modelu 306, a tylne drążki skrętne zostały zaadaptowane z 405 kombi). Auto, o którym mowa, do dzisiaj wykorzystywane jest głównie przez firmy w roli samochodu dostawczego.

Peugeot Partner drugiej generacji to model oparty na nowej koncepcji, a najbardziej znaczące różnice między nim a jego poprzednikiem możemy znaleźć w tylnym zawieszeniu. Belka tylna tego samochodu składa się przede wszystkim z poprzecznicy (rury nośnej) umocowanej do podwozia tzw. trawersami z poduszkami mocującymi. Na końcach poprzecznicy usytuowane są czopy z ułożyskowanymi podłużnymi wahaczami. Natomiast poprzeczne drążki skrętne to nic innego jak element sprężysty, którego funkcje w typowym zawieszeniu tylnym spełniają sprężyny. Nie wdając się w dalsze szczegóły, można stwierdzić, że tak zaprojektowana tylna belka Peugeot Partner pozwala na efektywną przestrzeń bagażową oraz – w zależności od typu – określoną ładowność.

Jak każde tego rodzaju tylne zawieszenie, i to zastosowane w modelu Peugeot Partner ma swoje mankamenty i tylko odpowiednia dbałość o poszczególne jego elementy pozwoli na dłuższe użytkowanie belki bez większych napraw. Jednak gdy zauważane są takie sygnały awarii, jak brak stabilności, nierównomierne zużywanie się opon czy niepokojące dźwięki z tylnej części auta, to znak, że regeneracja tylnej belki jest konieczna.

Objawy kwalifikujące tylną belkę Peugeot Partner do regeneracji

Jak każde tego rodzaju zawieszenie ma również swoje mankamenty i tylko odpowiednia dbałość pozwoli na dłuższe użytkowanie belki bez większych napraw. Jednak gdy zaczynają się dziać różne niepokojące rzeczy z naszym samochodem, takie jak brak stabilności, nierównomierne zużywanie się opon czy niepokojące dźwięki z tylnej części auta, to znak, że regeneracja i wymiana tylnej belki jest już konieczna. Najbardziej charakterystyczne objawy kwalifikujące tylną belkę Peugeot Partner do regeneracji lub wymiany to między innymi:

 • wyraźne obniżenie wysokości zawieszenia tylnego,
 • skrzypienie, trzeszczenie wskazujące na skorodowane łożyska igiełkowe,
 • metaliczne odgłosy wskazujące na tylną belkę – deformacja otworów osadzenia łożysk w wahaczu lub w belce – utrata amortyzacji,
 • pochylenie i zmiana geometrii kół, obcieranie opon o nadkole – skrajny przypadek, który dyskwalifikuje tylną belkę Peugeot Partner do dalszego użytkowania.

Na czym polega regeneracja tylnej belki Peugeot Partner?

Naprawa tylnej belki Peugeot Partner z uwagi na skomplikowany układ elementów polega na:

 • wymontowaniu wahaczy specjalnymi ściągaczami hydraulicznymi,
 • demontażu podstawy tylnego zawieszenia i wprasowaniu czopów,
 • naprawie wahaczy,
 • pokryciu podstawy belki i wahaczy specjalistyczną powłoką antykorozyjną,
 • montażu łożysk dostosowanych do osi Peugeot Partner,
 • montażu podstawy belki tylnej,
 • sprawdzeniu osiowości pod kątem geometrii podstawy tylnej belki,
 • montażu drążków.

Cykl produkcyjny na nowoczesnej linii technologicznej pozwala na uzyskanie doskonałej regeneracji tylnej belki Peugeot Partner z gwarancją długiego użytkowania porównywalnego do nowego produktu. W naszym asortymencie każdy właściciel samochodu Peugeot Partner praktycznie od ręki znajdzie odpowiedni produkt po specjalistycznym zabiegu regeneracji. Dzięki temu tylna belka Peugeot Partner może zostać szybko wymieniona.

 

Cena: 650zł 

Dostawa: dziś dzwonisz -> jutro odbierasz (transport belki kurierem UPS).

Produkt objęty 3 letnią gwarancją bez limitu kilometrów.

ZADZWOŃ: 730 970 011

Peugeot Partner (1996-2008)

RodzajGwarancjaCena (ze zwrotem)Cena (bez zwrotu)Koszt wysyłki
osobowy3 lata650950150
ciężarowy 600kg3 lata650950150
ciężarowy 800kg3 lata650950150

Sprawdź ceny przesuwając tabelę