Renault Laguna
4.5 (90.53%) 19 ocen

TYLNA BELKA Renault Laguna PO REGENERACJI

Samochód Renault Laguna produkowany w trzech generacjach od 1994 do 2015 roku to przede wszystkim rodzinny samochód osobowy, który występuje w wersji hatchback i kombi. Pierwsza generacja tego modelu była produkowana w latach 1994-2001 i to ona odniosła największy sukces. Przez cały okres produkcji poziom wyposażenia standardowego auta rozszerzany był o dodatkowe udogodnienia i efektywne wsparcie dla kierowcy np. poprzez system „keyless”, który pozwalał na otwieranie i zamykanie samochodu oraz uruchamianie silnika za pomocą specjalnej karty. Druga generacja Renault Laguna, co prawda, cieszyła się popularnością, ale też i warsztaty naprawcze miały powody do zadowolenia z powodu częstych usterek elektroniki i zawieszenia. Właśnie tylne zawieszenie w tym modelu, jak zresztą w większości aut francuskich produkowanych w tamtych latach, ulegało zbyt szybkiemu zużyciu. Konieczność regeneracji tylnej belki w autach Renault Laguna występuje średnio co kilka lat lub po przejechaniu około 50 tys. kilometrów.

Objawy kwalifikujące tylną belkę Renault Laguna do regeneracji

 • metaliczne stuki w tylnym zawieszeniu podczas jazdy po nierównej drodze,
 • odgłosy strzelania w trakcie pokonywania zakrętów,
 • widoczne pochylenie kół do wewnątrz w ich górnej części (zwłaszcza prawego koła), co świadczy o luzie na wahaczu i skutkuje złym prowadzeniem samochodu Renault Laguna i zbyt szybkim zużyciem bieżnika opon po stronie wewnętrznej,
 • ocieranie kół o nadkola podczas jazdy,
 • efekt „twardego samochodu” – uszkodzenie łożysk igiełkowych i głęboka korozja czopów.

Uszkodzenia tylnej belki Renault Laguna wynikające z naturalnej eksploatacji to jedno, ale nierzadko dochodzi do nich z powodu kolizji drogowej, zwłaszcza w przypadku uderzenia bocznego. Najczęściej uszkodzeniu ulegają drążki stabilizujące oraz elementy metalowo-gumowe mocujące tylną belkę do nadwozia.

Oferta regeneracji tylnej belki samochodu Renault Laguna

Specjalnością naszej firmy jest przede wszystkim profesjonalna regeneracja tylnej belki dedykowana różnym modelom samochodu Renault Laguna, jak również wielu innym autom produkcji francuskiej. W naszym sklepie właściciele aut mogą bez problemu zaopatrzyć się w tylną belkę, korzystając z gotowych już osi dostępnych w magazynie. Istnieje możliwość składania zamówień za pośrednictwem Internetu.

Regeneracja tylnej belki w Renault Laguna obejmuje m.in. następujące czynności:

 • ściągnięcie wahaczy,
 • hydrauliczne wyprasowanie czopów,
 • oczyszczenie tylnej belki z zanieczyszczeń i korozji,
 • regenerację wahaczy,
 • lakierowanie podstawy tylnej belki i wahaczy,
 • montaż łożysk dedykowanych danemu modelowi,
 • złożenie podstawy tylnej belki,
 • kontrolę osiowości pod kątem geometrii podstawy tylnej belki,
 • założenie drążków.

Zamówiona u nas tylna belka do samochodu Renault Laguna może zostać wysłana bezpośrednio do warsztatu mechanicznego, w którym zostanie wymieniona lub do klienta.

 

Zapewnienie bezpieczeństwa na drodze jest naszym priorytetem. Każda regenerowana tylna belka do samochodu Renault Megane Scenic jest sprawdzana przez naszych specjalistów. Nasze produkty mają trzyletnią gwarancję bez limitu kilometrów i atrakcyjne ceny.

Cena: 700zł

Zadzwoń a my pomożemy ci w podjęciu decyzji. Produkt objęty 3 letnią gwarancją. O tylnych belkach wiemy wszystko!

Renault Laguna (1994-2001)

Rodzaj Gwarancja Cena (ze zwrotem starej belki) Cena (bez zwrotu starej belki) Koszt wysyłki
hatchback 3 lata 650 850 150
kombi 3 lata 650 850 150